Indonézia Kémprogramok fókuszban: Az Amnesty International riasztó megállapításai

Az Amnesty International legfrissebb kutatása rámutatott Indonézia növekvő szerepére a megfigyelési eszközök és kémprogramok terén. Az Amnesty adatai szerint olyan országokból érkeznek a kémprogramok és megfigyelési technológiák Indonéziába, mint Izrael, Görögország, Szingapúr és Malajzia, és ezek a tevékenységek egészen 2017-től a múlt évig nyomon követhetőek.

A kutatás szerint ezeket a megfigyelő eszközöket különböző vállalatok szállítják, mint például a „Q Cyber Technologies (NSO Group-hoz kapcsolódó), az Intellexa konzorcium, a Saito Tech (más néven Candiru), a FinFisher és a Raedarius M8 Sdn Bhd, valamint a Wintego Systems.”

Az Amnesty International továbbá bemutatott különféle rosszindulatú domain neveket és hálózati infrastruktúrákat, amelyek a megfigyelési szoftverplatformokhoz kapcsolódnak, és amelyek egyénekkel szembeni célpontokként szolgálnak Indonéziában. Habár ezek a domain nevek politikai pártokat és média hírportálokat utánoznak, az Amnesty International szerint nem világos, hogy valójában kiket céloznak meg ezekkel a megfigyelési eszközökkel. A jelentés emlékeztet arra, hogy a kormányok hagyományosan civil társadalmat és újságírókat céloznak meg kémprogramokkal, így Indonéziában, ahol a civil jogok folyamatos támadásnak vannak kitéve, ez különösen aggasztó.

„Az aktuális kutatás konkrét bizonyítékokat nyújt további vizsgálatokhoz és felelősségre vonási erőfeszítésekhez annak érdekében, hogy az indonéz civil társadalom szabad környezetben működhessen, félelem nélkül a törvénytelen megfigyeléstől” – áll az Amnesty International jelentésében.

Forrás: www.darkreading.com