A kiberbiztonsági kihívások globális hatása: Az Egyesült Államok kritikus infrastruktúráinak veszélyeztetettsége

Miért fontos mindenkinek foglalkozni az USA kritikus infrastruktúráinak kiberbiztonságával?

Amikor „kritikus infrastruktúra” kifejezés hallatán hídakra, erőművekre vagy vasutakra gondolunk, nem gyakran jut eszünkbe, hogy ez milyen hatással van a hétköznapi életünkre. Például, mit gondolunk arról, amikor egy gyermek egy parki ivókútból iszik? Vagy amikor egy tanár mesterséges intelligenciát alkalmaz a diákok tanításához? Vagy amikor egy repülőre szállunk egy hosszú hétvégén?

Ezek a mindennapi tevékenységek olyan rendszereken alapulnak, amelyek egyre inkább digitálissá válnak, és gyakran olyan hálózatokon futnak, amelyeket nem a biztonsági szempontok elsőbbsége alapján terveztek.

Az energia, egészségügy, vízellátás, telekommunikáció és mezőgazdaság, csak hogy néhányat említsünk, olyan ágazatok, amelyek alapvető infrastruktúrái fokozottan ki vannak téve a kiberfenyegetéseknek, mivel a támadók egyre rafináltabb módszereket fejlesztenek.

Az év elején az amerikai kiberbiztonsági hatóságok figyelmeztettek a kínai állam által támogatott rosszindulatú kibertámadókra, beleértve a Volt Typhoon nevű ismert hackercsoportot is, amely folyamatos hozzáférést biztosít az USA kritikus infrastruktúráihoz, és felkészül arra, hogy zavaró tevékenységeket hajtson végre egy esetleges konfliktus esetén.

A Környezetvédelmi Hivatal (EPA) nemrég figyelmeztette a vízellátó rendszereket, hogy sürgős intézkedéseket kell hozniuk az ivóvíz védelme érdekében. Az EPA szerint a kibertámadások károsíthatják a vízellátó rendszerek működését, például a szelepek és szivattyúk funkcióit, zavarhatják a víz kezelését vagy tárolását, illetve veszélyesen megemelhetik a vízben lévő vegyi anyagok szintjét.

Nem minden amerikai kritikus infrastruktúra rendelkezik azzal a képességgel, hogy ellenálljon és helyreálljon egy kibertámadás után, egyeseknek több forrásra van szükségük a kiberbiztonság és az ellenálló képesség javításához. Jen Easterly, a Kiberbiztonsági és Infrastruktúra Biztonsági Ügynökség igazgatója a Kongresszus előtt hangsúlyozta: „Sajnos a kritikus infrastruktúránkat alátámasztó technológia alapvetően biztonságtalan, mivel évtizedeken át a szoftverfejlesztőket nem terhelték felelősséggel a hibás technológiákért.”

A vállalatoknak magas színvonalú felelősséget kell vállalniuk a digitális termékek fejlesztéséért. Az Biden-Harris adminisztráció ezen a téren tett erőfeszítései dicséretre méltóak, azonban a kormányzat folyamatos sürgős figyelmeztetései arra ösztönöznek, hogy sürgős lépéseket tegyünk a kiber-fizikai ellenállóképesség javítása érdekében.

Példaként a Colonial Pipeline esete rávilágított a kiberbiztonság fejlesztésének szükségességére

Fontos, hogy a figyelem a szegmentálásra irányuljon, így a Colonial üzleti rendszereinek kompromittálása ne érintse a szélesebb működését.

Szükség van egy alapvető paradigmaváltásra, amely túlmutat a digitális biztonságon és az igazi ellenállóképességre összpontosít. Ez a termékek és szolgáltatások tervezésével és építésével kezdődik, olyan rendszerekkel, amelyek támogatják a kritikus infrastruktúrákat abban, hogy a váratlan nyomás alatt is a várt módon működjenek.

Képzeljük el, hogy egy kórház folyamatosan működik az internetkapcsolat megszakadása vagy egy zsarolóvírusos támadás alatt; egy vízmű kézi kezelése folyik, miközben a hatóságok vizsgálják a gyanús tevékenységeket egy tisztítóműnél; vagy egy villamos hálózat moduláris módon helyreállítható egy váratlan, széles körű áramkimaradás során egy viharban.

Eljuthatunk ide. El kell jutnunk ide.

A Tudományos és Technológiai Tanácsadó Testület nemrégiben kiadott egy jelentést

Amely javasolt intézkedéseket tartalmaz minden kritikus infrastruktúra rendszer ellenállóképességének elérésére, beleértve a teljesítménycélok meghatározását, a kutatás és fejlesztés koordinálását, a kormányzati kapacitás javítását a kiber-fizikai ellenállóképesség növelése érdekében a Szektori Kockázatkezelési Ügynökségeken keresztül, valamint a tulajdonosok/üzemeltetők felelősségének növelését a kiber-fizikai ellenállóképesség terén.

Forrás: www.forbes.com